neděle 3. října 2010

RTM: je konec

V záplavě příprav na klubové mistrovství a Beřovický "Ryder Cup" nezbyl prostor na reportáž z finálového turnaje Regionální Tour mládeže Západ B, který se odehrál už v neděli 19.9.2010 v Poděbradech. Turnaje se zúčastnilo 51 hráčů, mezi nimi 7 našich! Jak by také ne. Mnoho z nich si brousilo zuby na konečné umístění v nejvyšších patrech celé série. Zdeněk Sýkora mezi dorostenci odehrál podprůměrné kolo /94/, obsadil 3.místo, ale celkově slaví triumf! Druhé celkové zlato odváží starší žák Martin Zíka. Ten zakončil stylově. Zahrál 86 úderů a zvítězil. Ve smíšené kategorii mladší žáků a žákyň se představilo trio GC Beřovice. Jiří Zuska zahrál 91 ran, skončil čtvrtý, ale celkově udržel 2.příčku před dotírajícím Adamem Čapkem /GCCMS/. Jistý vítěz této kategorie Christian Horák /GCSBO/ dal přednost finálovému turnaji Dětské Tour Severovýchod /Myštěves/, kde také triumfoval. Desátá skončila Kateřina Dolečková /99/. Celkově končí na nepopulární 4.příčce, ale s velkou ztrátou na stupně vítězů. Sto šest ran donesla Michaela Mrnková, která v průběhu tour přešla z kategorie HCP 28,1-54 /stableford/ do hlavní kategorie, která se hraje na rány. V Poděbradech skončila na 16.pozici, celkově 23. Ale. V již zmíněné stableford kategorii nasbírala tolik bodů, že do Beřovic veze další celkové stříbro! Zbylí dva zástupci našeho golfu se představili ve dvakrát zmíněné stableford kategorii. Tomáš Tvoroch 4+4. Čtvrté místo v Poděbradech /31 bodů, 113 ran/, čtvrté místo celkově. Osmiletý David Zuska donesl sice jen 21 bodů /9.místo/, ale celkově končí na velmi sympatickém 27.místě. Absolutní pořadí /bez ohledu na kategorii/ ovládl kadet Ota Čapek /MTHGC/. Ale i naši jsou hodně vysoko: 3.Martin Zíka, 4. Jiří Zuska, 6.Zdeněk Sýkora. Celkem je v tour hodnoceno úctyhodných 314 hráčů.
Konečné výsledky hráčů GC Beřovice - Regionální Tour mládeže Západ B 2010
A - mladší žáci a žákyně /HCP 0-28/: 2.Jiří Zuska (4.), 4.Kateřina Dolečková (18.), 21.Eliška Kocourková (110.), 23.Michaela Mrnková (14.)
B - starší žáci /HCP 0-28/: 1.Martin Zíka (3.), 11.Petr Chalupný (65.), 47.Ondřej Strauch (272.)
D - kadeti /HCP 0-28/: 4.Martin Strauch (38.), 7.Petr Tauchman (67.)
F - dorostenci a dorostenky /HCP 0-28/: 1.Zdeněk Sýkora (6.), 11.Marek Žižka (105.)
G - smíšená do 18 let /HCP 28,1-54/: 2.Michaela Mrnková (14.), 6.Tomáš Tvoroch (46.), 22.Václav Kučera (106.), 27.David Zuska (121.), 76.Petr Chalupný (65.)
Číslo v závorce udává umístění v absolutním pořadí, bez kategorie.