pondělí 30. května 2011

NGTM: slunečná neděle

Jako zázrakem se krátce před začátkem druhého kola druhého pokračování Národní Golfové Tour Mládeže /Kaskáda, 28.-29.5.2011/ rozpustila mlha a celodenní slunce bylo svědkem zlepšených výkonů většiny hráčů. Nejlepší kolo celého víkendu zahrál v neděli Václav Lébl 71 /GKLIS/ a po nepovedené sobotě /86/ se vyhoupl na nejvyšší příčku a obhájil vítězství z Karlštejna. I další dvě kategorie skončily povedenou obhajobou hráčů GC Austerlitz: Marie Luňáčková /77, 81/ mezi kadetkami a Matyáš Zapletal /79, 77/ v kategorii mladších žáků. V této nejmladší chlapecké kategorii se představil také Jíří Zuska, ale dvě nevýrazná kola /84, 88/ jej odsoudila na "bramborovou" pozici. Nela Halaburdová /97, 93/ mezi staršími žákyněmi zahrála "na sebe" a obsadila 20.příčku. Zvítězila Jana Melichová /81, 82, GCERP/. Zajímavé rozřešení mělo dělení 2. a 3.místa v této kategorii. Dvě dívky měly "všechno" stejně: celkový součet, druhou osmnáctku, poslední devítku, posledních šest jamek, poslední tři jamky i jamku poslední. Dle Soutěžního řádu ČGF musel rozhodnout los! Při neúčasti Karolíny Kohoutové /GKDDV/ v mladších žákyních si vítězství odváží s obrovským náskokem Adriana Kubecová /83, 85, GCKAR/. Tradičně nejobsazenější kategorie kadetů se stala kořistí karlovarského Tomáše Křivance /77, 72/.
Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže se koná 21.-22.7.2011 na Darovanském dvoře.